Betfair – trading, strategie, kurs i poradnik

Kto powiedział, że dzięki wydarzeniom sportowym nie można zarobić wielkich pieniędzy ? Owszem marzenia o zarobku w przypadku zakładów bukmacherskich raczej trzeba odłożyć między bajki, ale już jeśli mówimy o handlu (tradingu sportowym) na giełdzie zakładów Betfair, to tutaj wiele osób notuje realne zarobki.

Betfair to NIE BUKMACHER, a jedynie pośrednik pomiędzy traderami, którzy kupują kursy na to, że zdarzenie (np. zwycięstwo Manchesteru United) się wydarzy lub nie. Betfair pobiera jedynie prowizję od TYLKO wygranych rynków, które wygenerowały dla nas zysk.

Jak wiemy bukmacherzy to nie instytucje charytatywne, które rozdają pieniądze. Istnieją po to by generować zyski, dlatego zależy im na tym byśmy swoje pieniądze przegrali. Tymczasem jak już wspomniano Betfair to pośrednik, który zarabia GDY MY WYGRYWAMY, gdyż pobiera od każdego rynku niewielką prowizję. Zatem kursy oferowany na giełdzie Betfair są znacznie wyższe niż u tradycyjnych bukmacherów. Ok, ale jak zarobić na giełdzie Betfair ?

Nie będzie to proste, ponieważ nawyki osób, które grają zakłady bukmacherskie są zgoła odmienne od tego co powinien robić zawodowy trader. Ludzie obstawiający zakłady mają w zamiarze obstawić pewien typ, wyznaczyć stawkę i czekać na końcowy wynik spotkania.

Tymczasem traderzy sportowi przyjmują pewne zakłady (powiedzmy „obstawiają typ”), a następnie odsprzedają go z zyskiem (kończą zakłady), gdy w momencie trwania spotkania lub nawet przed jego rozpoczęciem możliwy jest do wygenerowania zysk.

Zatem celem tradera sportowego jest wyznaczenie czy kurs (cena) na dane zdarzenie sportowe będzie wzrastać czy spadać. Dlatego należy umiejętnie oceniać realne prawdopodobieństwo wydarzenia (na przykład w meczu zaistnienie wynik 2-1) i poprzez konfrontację tych szans z oferowanym kursem ocenić czy będzie on spadał czy też wzrastał.

Każda osoba, która potrafi robić to umiejętnie ma możliwość zarobienia pieniędzy w bardzo szybkim tempie.

Na tym jednak nie kończą się zalety giełdy sportowej, która umożliwia grę na rynkach już od 0.01 euro ! Co ciekawego spotka nas jeszcze na Betfair ? Możemy nawet zarobić zanim rozpocznie się mecz.

W tradingu sportowym wyróżnia się dwa sposoby handlowania :

  • Przed meczem (pre-play)
  • W trakcie meczu (in-play)

Pierwszy sposób polega na grze (ocenie czy kurs spadnie czy wzrośnie) zanim mecz się rozpocznie i zakończeniu handlowania jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Dzięki temu nie narażamy się na mocne wahania kursów, które wynikają z przebiegu meczu (jak gol, czerwona kartka czy kontuzja kluczowego zawodnika), ale musimy pogodzić się z nieco mniejszym zarobkiem.

Drugi sposób gry opiera się na wykorzystaniu dynamicznych zmian podczas meczu, przez co różnice w kursach mogą ulegać drastycznym zmianom, a tym samym dają możliwość osiągnięcia wysokich zysków, ale także doznania bolesnych strat.

Bez względu na to jaki sposób handlowania na giełdzie uznamy za słuszny, musimy wiedzieć o tym, że celem każdego tradera sportowego jest osiągnięcie tak zwanego greenbook-a, czyli sytuacji w której bez względu na wynik spotkania osiągamy zysk.

Przykładowo oceniamy, że kurs na zwycięstwo Manchesteru United będzie wzrastał, bo jest za mały i kupujemy zakład LAY Manchester (remis lub przegrana United). Gdy kurs wzrośnie kupujemy BACK Manchester (wygrana United) i w ten oto sposób mamy pokryte wszystkie możliwości, a odpowiednie kalkulacje stawek i kursów zapewniają nam zysk. Choć jest to skomplikowane to możemy przeczytać KURS I PORADNIK GRY NA BETFAIR, który jako jedyny na razie jest dostępny po polsku. Inne publikacje w naszym ojczystym języku to jedynie urywkowe wpisy na forach poświęconym Betfair.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s